انجمن گفتگوی رایمند

گزارش اختلالات سامانه شمیم

دوستان عزیز در صورتی که در هر جای کشور دارید از سامانه شمیم استفاده می کنید اگر اختلالی در دریافت تصحیحات مشاهده میکنید اینجا گزارش بدین تا بلافاصله رسیدگی بشه

سلام. چند روز هست که من چند ثانیه بعد از اینکه وصل میشم به شمیم و فیکس میشم بلافاصله قطع میشه و مجبور میشم هی دوباره وصل بشم. کلافه شدم. ممنون میشم اگه دوستان بگن مشکل از کجاست.:pray:

سلام
تو این چند مدت اخیر ارسال تصحیحات سامانه شمیم ناپایدار هست. بنظر مشکل از طرف شمیمه که دچار قطعی و وصلی میشه. معمولا بعد از چند ساعت مشکل برطرف میشه و ارسال تصحیحات پایدار میشه.
برخی مواقع هم Mount point تون رو تغییر بدین، مشکل برطرف میشه

یکی از دلایل این امر ممکن است به دلیل افزایش ترافیک کاربران باشه و سرورهای شمیم جوابگو نیستند

یه سوال، چه راهی یا راه هایی وجود داره که از صحت تصحیحات ارسالی توسط شمیم مطلع بشیم؟ بعبارت دیگر آیا راهی وجود داره تا ببینیم موقعیتی که دستگاه با استفاده از سامانه شمیم در حالت فیکس داره میده، چه صحت و دقتی دارد؟

اجزاء متعددی در صحت و دقت مختصات بدست آمده از GNSS دخیل هستند و نمی‌توان با یک نگاه صرف به یک جزء، به ارزیابی صحیحی از تعیین موقعیت پرداخت. در تعیین موقعیت به روش RTK اجزایی نظیر منظومه‌های مختلف تعیین موقعیت (GALILEO، GLONASS، GPS و BEIDU)، گیرنده مرجع، گیرنده Rover، مهارت کاربر، محیط محل برداشت، شرایط جوی و … مؤثر هستند. به منظور ارزیابی صحیح می‌بایست تمامی این موارد مد نظر قرار گیرد.
یک روش استاندارد جهت ارزیابی دقت RTK گیرنده‌های GNSS توسط سازمان استاندارد بین‌المللی (ISO) ارائه شده است که مقاله‌ی آن در سایت رایمند https://raymandgnss.ir/iso/ در دسترس است.