انجمن گفتگوی رایمند

انجمن رایمند مکانی برای گفتگوهای جمعی درباره مباحث فنی و کاربردی GPS ،GNSS و نقشه‌برداری است.
سپاسگزار شما هستیم که با رعایت قوانین انجمن، در راستای بهبود عملکرد انجمن گفتگوی رایمند گام برمی‌دارید.
به منظور ارتقای کیفیت و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، راهنمایی تدوین شده است که با مطالعه آن و رعایت ضوابط تدوین شده، میتوانید عضو مفیدی برای انجمن رایمند باشید و در اداره کردن مباحث مطرح شده به ما کمک کنید.
پیشاپیش از وقتی که برای مطالعه اختصاص می‌دهید و رعایت قوانین از شما سپاسگزاریم.

1- بحث را بهبود بخشید.
با مشرکت کردن در بهبود بحث‌ها، به ما کمک می‌کنید تا انجمن را پیوسته در جهت پیشرفت قرار دهیم. اگر مطمئن نیستید که مطلب شما برای بحث مفید است، می‌توانید مشارکت خود را به زمان دیگری موکول کنید. مثل ما، برای موضوعات بحث شده اهمیت قائل شوید و نسبت به موضوعات و کاربرانی که راجع به آن بحث میکنند، احترام قائل باشید، حتی اگر با بعضی چیزهایی که گفته می شود موافق نیستید. می‌توانید با جستجوی مباحثی که پیش‌تر اتفاق افتاده، زودتر به جواب سوالات خود برسید و یا با مرور مباحث قبلی، افرادی را با علایق مشترک با خود بیابید.

2- حتی وقتی موافق نیستید، در نهایت احترام رفتار کنید.
ممکن است بخواهید با بعضی بحث‌های مطرح شده مخالفت کنید. این اتفاق طبیعی است. ولی این اختلاف عقاید باید به صورت نقد ایده‌ها مطرح شود و نه افراد. لطفاً از موارد زیر دوری کنید:

 • نام بردن از افراد
 • حمله به شخصیت و یا انگیزه افراد
 • واکنش به نحوه بیان پست به جای محتوای آن
 • واکنش‌های سریع و متناقض
  هنگام بروز اختلافات، می‌توانید با استدلال‌های منطقی به بهبود مباحث کمک کنید.

3- مشارکت شما به حساب می آید.
بحث هایی که در انجمن اتفاق می‌افتد، می‌تواند برای مدت زمان طولانی، مرجع معتبری برای بسیاری از سوالات باشد. با تعامل مثبت در بحث به ما کمک کنید تا در آینده هم در جهت ارتقای فنی و افزایش دانش کاربران تاثیرگذار باشیم. شما می‌توانید با استفاده از علاقه‌مندی‌ها، نشانک‌ها، لایک‌ها، پرچم‌ها، پاسخ‌ها، ویرایش‌ها و …، در راستای هدایت خود و دیگر افراد در جهت رسیدن به بهترین پاسخ در هر موضوع، گام بردارید.

4- اگر مشکلی دیدید، آن را پرچم گذاری کنید.
وقتی رفتار نامناسبی می‌بینید، پاسخ ندهید. این کار، رفتار بد را تشویق می‌کند، انرژی شما را مصرف میکند و زمان دیگران را نیز به هدر می‌دهد. تنها کافی است آن را پرچم گذاری کنید. وقتی در موضوعی به تعداد کافی پرچم اختصاص ‌یابد، اقدام مناسب انجام می‌شود.
اداره‌کنندگان انجمن این حق را دارند که محتوای نوشته شده توسط هر کاربر و یا هر کاربر را در هر زمانی حذف کنند، ولی مسئول هیچ کدام از پست های جمع نیستند.

5- همیشه اخلاق و احترام را در نظر داشته باشید.
عدم رعایت اخلاق یا احترام، یک بحث سالم را خراب می‌کند. با رعایت موارد زیر می‌توانید در جهت ارتقای اخلاقی انجمن گام بردارید:

 • مطالبی که توهین آمیز، سواستفاده شونده و یا بیان کننده نفرت هستند را پست نکنید.
 • به یکدیگر احترام بگذارید. باعث آزار و اندوه دیگران نشوید، خود را به جای دیگران جا نزنید و یا اطلاعات خصوصی دیگران را فاش نکنید.
 • مطالب بی‌ربط به موضوعات و اسپم پست نکنید.
  چون موارد منافی اخلاق، تعریف دقیق ندارند، از پست مطالبی که حتی نمود این موارد هست نیز دوری کنید.
  اینجا یک انجمن عمومی است و موتورهای جستجو بحث‌های موجود را نشان می‌دهند. زبان، لینک‌ها و تصاویر را برای دوستان و خانواده ، امن نگه دارید.

6- انجمن را پاک نگه دارید.
تلاش کنید تا مطالب درست را در جای مناسب خود قرار دهید، تا ما بتوانیم زمان بیشتری به بحث و زمان کمتری به پاک‌سازی موضاعات بپردازیم. برای مثال:

 • یک موضوع را در دسته بندی نادرست مطرح نکنید.
 • یک موضوع را در عناوین مختلف پست نکنید.
 • پاسخ های بدون محتوا پست نکنید.
 • یک موضوع را با ویرایش آن در حین بحث، منحرف نکنید.
 • پست های خود را امضا نکنید، هر پست شما، اطلاعات شما را با خود به همراه دارد.
 • به جای پست کردن «+1» یا «موافقم»، از دکمه لایک استفاده کنید. به جای اینکه یک موضوع موجود را به عنوان موضوع جدید مطرح کنید، از گزینه ی «پاسخ به صورت موضوع لینک شده» استفاده کنید.

7-تنها مطالب خودتان را پست کنید.
مطالب دیگران را (نرم‌افزارها، ویدیوها، فایل صوتی، تصویر و …) بدون اجازه مطرح نکنید و حتماً منابع را ذکر کنید.

8- انجمن گفتگوی رایمند با کمک شما پیشرفت می‌کند.
این سرویس توسط مدیران آن و شما کاربران، اداره شده و حرکت می‌کند. اگر سوالات و یا موضوعات جدیدی را برای بحث در نظر دارید، یک بحث جدید را آغاز کنید و اجازه دهید که مشارکت صورت گیرد. اگر یک موضوع بحرانی و یا مسئله‌ای فوری پیش آمد، می‌توانید از طریق صفحه اعضا، با ما تماس بگیرید.

9- شرایط سرویس
راهنمای انجمن، حقوق مربوط به محتوا، حریم خصوصی و قوانین مربوط به شرایط استفاده از انجمن به تفصیل شرح داده شد. انجمن وظیفه دارد از اطلاعات خود و دیگران محافظت کند. برای رسیدن به این هدف و استفاده درست از این سرویس، لازم است شما با رعایت شرایط استفاده از سرویس، موافقت کرده باشید.

با تشکر
تیم رایمند